DİYETİSYENLİK HİZMETİ NEDİR ?

Sağlık kuruluşuna gidemeyen, ulaşımda sorun yaşayan veya herhangi bir nedenden dolayı evinde diyetisyen desteği almak isteyenlerin bulunduğu yere gelen sağlık hizmetidir.

DİYETİSYEN KİMDİR?

Diyetisyen, kişilerin sağlık durumuna, hastalıklarına, antropometrik ölçümlerine, laboratuvar bulgularına ve tedavilerine uygun olarak besin öğesi gereksinimlerini belirleyen, diyet tedavilerini ve beslenme eğitimlerini düzenleyen sağlık uzmanıdır.

Ev ziyaretimizde kişiye özel beslenme ve diyet programları oluşturulmaktadır.

EVDE VERİLEN BESLENME VE DİYET HİZMETLERİMİZ

 1. Sağlıklı Beslenme ve Kilo Alma
 2. Sağlıklı Beslenme ve Kilo Verme
 3. Diyabet (Şeker) Hastalığında Beslenme
 4. Diyabet (Şeker) Hastalığı Kontrolü
 5. Diyabet (Şeker) Hastalığında Beslenmenin Önemi
 6. Kalp Hastalıkları ve Beslenme
 7. Hamilelik ve Emzirme Dönemi Beslenme
 8. Gestasyonel (Hamilelik Dönemi) Diyabet
 9. Uyku Apne Sendromu (Kısa Süreli Solunumun Durması)
 10. Kilolu Çocuk Beslenmesi
 11. İştahsız Çocuk Beslenmesi
 12. Okul Çağı Çocuk Beslenmesi
 13. Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme
 14. Kanser ve Beslenme
 15. Böbrek Hastalıkları ve Beslenme

Beslenme ve Diyet Hizmetleri iki şekilde sunulmaktadır:

Sağlıklı Bireyler

Evinizde, kişiye özel beslenme ve diyet programları oluşturulmaktadır. Kişinin vücut kitle endeksinin ve genel değerlendirilme sonrasında kişinin talebine bağlı istenirse evde laboratuvar tetkikleri yapılır. Sonuçların durumuna göre, kişinin metabolizmasına uygun, yaşam standardı ve fiziksel aktivite durumu da göz önünde bulundurularak beslenme programı belirlenir.

 

Hedefimiz beslenme alışkanlıklarında kalıcı bir değişiklik yaratmak ve verilen kilonun kalıcı olmasını sağlamak. Amaç, kişiyi sosyal yaşantısından soyutlamadan, bulunulan her ortamda beslenme programının rahatlıkla takip edilebilmesini sağlamak ve diyeti monotonluktan çıkarmaktır.

Kronik Yatan Hastalar

Kronik hastalıkları sebebi ile, yatağa bağımlı veya hareket kısıtlılığı olan, ağızdan beslenemeyip katater yardımı ile beslenebilen hastaların diyet ve beslenme ihtiyaçları belirlenir ve planlaması yapılarak, uygulama takip edilir.

 • Yatan hastalar için hekim tarafından tanısı konulan hastalığın özelliğine göre beslenme ve diyet tedavi yöntemi planlanır.
 • Belirlenen beslenme ve diyet tedavi planı hakkında hasta yakınlarına veya hemşiresine bilgi verilir. Önerilen beslenme şekli denetlenir ve gerekli uyarılarda bulunulur.
 • Yatan hastaların gerektiğinde iyileşme süreçleri rutin aralıklarla takip edilerek, diyet ve beslenme tedavilerinde gerekli değişikliklerin yapılması sağlanır.

Hizmetin Avantajları

 • Yaşadığınız ortamda sağlık hizmeti alabilirsiniz,
 • Tüm süreçler gizlilik içerisinde yürütülür.